Et lite oppsamlingsheat.
Ja det får
jeg vel kalle det? For det er akkurat sånn det er. Nå er den tiden på året der
natten har senket seg lenge før dagens dont er utført.
Mangelen på
dagslys innbyr på en måte ikke til de helt store krumspringene heller. Ikke for
det, jeg må jo innrømme at jeg har vært ute og tatt bilder i mørke og regn. Man
har da blits?! Så får ikke avtrekkerfingeren abstinenser?
Hortensia
Limelight
Men himmelen
må lånes fra en annen dag. Himmelen i et vannspeil? Eller himmelen i en kaffekopp?
Eller rett og slett himmelske dråper? I mangel på dagsfersk himling byr vi på
en såkalt salig blanding.
Vi deler som
vanlig på Skywatch Friday og "EinStückHimmel”
Det hender
at små insekter forviller seg inn. Også på høsten. For noen år siden ville de
nok bestemt og effektivt blir fulgt til døren. I dag er det bare å løpe etter
kamera (..)
Og i morgen
tidlig kan dagslyset få komme langsomt men sikkert i takt med Fruens
oppvåkning. Kanskje blir det sol også?









Hei Fru Ranten
SvarSlettNovember er altid en måned hvor det går lidt langsommere - man når ikke så meget, og pludselig er det mørkt,
Vådt og koldt er det - så må vi finde skønheden i det - netop som du gør:)
Ha en dejlig aften
Takk Kasten, for dine trøstende ord :-) Så er det ikke bare meg som ikke henger helt med? En riktig deilig søndag til deg!
SlettÅh, den her tid er så svær. Det er svært at vænne sig til manglen på dagslys.
SvarSlettJeg glæder mig også til weekenden, hvor jeg kan være ude i lyset igen.
Fantastiske billeder igen.
God weekend
Ina
http://annasplads.dk/
Ja det er jo en trøst å vite at snart så snur solen atter en gang og vi går mot lysere tider! En riktig fin helg til deg!
SlettWow, gorgeous shot of the droplets. And the reflection of the sky is beautiful. Lovely post, have a happy weekend!
SvarSlettThank you eileeninmd! Wish you a great weekend!
SlettDette var fantastisk flotte bilder. Inspirerer til å lære mer om kameraets muligheter. Riktig god helg.
SvarSlettTusen takk Liv! For at du kom innom og for dine hyggelige ord :-) God helg til deg også!
SlettAu! Drepende mange blinkskudd her da,) Og husk, du har myyye mere dagslys enn jeg har på denne tiden, for ikke å snakke om lengre nordover,)
SvarSlettNydelige bilder! Kommer til å bli misunnelig utover her nå ja,)
:-))
Du kan nå få sagt det Kathrine :-D Ja jeg vet jo det, at vi tross alt er I den lyseste landsdelen, men med Bergensværet så føles det ikke alltid riktig sånn :-) God helg til deg!
SlettLove the reflection shot with the trees, wonderful color. ! So much life in the garden !
SvarSlettThank you lisa!
SlettHvis jeg skal velge.....min favoritt denne gangen er bilde nr 4 nedenfra (det grønne). Pga fargene tror jeg.
SvarSlett"Hjernen" nederst er artig.
Ja litt grønt i November er jo ikke å forakte. Dette var et papaverblad :-) Hjenen vokste i et glass med tomatpurre.. Mye spennende inderst i kjøleskapet?!
SlettAnother set of marvellous shots.
SvarSlettThank you ladyfi!
SlettJa, nå er det ikke så mye dagslys. Jeg prøver så godt jeg kan å komme meg litt ut i helgene.
SvarSlettFlotte bilder som alltid. Herlige dråper.
Ønsker deg en fin helg. Klem
Hei Vivi! Ja vi er heldig vi som har hage og bare kan smette ut når det er vær til det?! Superduper helg til deg også!
SlettJo,jo du mästerfotograf! Du bjuder åter igen på en "relityserie" av en verklig sagovärld! Tänk att jag får en stark empati för dessa små insekter som nu har fått lämna jordelivet. Deras drivkraft är den samma som vår egen: Att leva.
SvarSlettDu måste väl ha material till en fantastisk bok vid det här laget? Tänk att spinna en sagostory runt ett antal utvalda bilder...Ja, du ser att jag är kroppad åt sagohållet - gamla tanten ;-)))! /Anja
Ja det hadde jo vært kjekt å gjøre :-) Og du matte jo selvføgelig vært med i ett av kapitlene?! Men det er jo lettest å dele her på net, sånn i det store og hele?! Ha en flott helg!
SlettNydelige bilder=) Som alltid. Jeg blir stadig imponert over hva du får til med kameraet. Håper dere får en superfin helg=) Vibeke
SvarSlettTusen takk Vibeke! Ble det noe macrokurs? God søndag til deg også!
SlettSå fine bilder, det er vist over for i år for noen ser jeg men de har vel gjort jobben sin.
SvarSlettHa en fin helg fra Marit.
Heisan Marit! ja nå er innekos for alle pengene og det er vel snart for aldri så lite førjulspynting?! God søndag!
SlettWonderful pictures ... Art meet nature / nature meet Art
SvarSlettHave a nice Weekend, greetings by Heidrun from Bavaria
You're probably right, because I am arts graduate even if I'm not working with art today.
SlettNydelige bilder. God helg
SvarSlettTusen takk Bente!
SlettEin nytelse som vanlig.
SvarSlettGod helg vidare.
Takk MarJE! Og takk det samme :-)
SlettLovely shots with drops, have a nice sunday;
SvarSletthttps://www.facebook.com/pages/Golden-retriever-de-Louisette
Thank you retriever!
SlettDet ser ikke ut til at årstid eller værforhold er noen stopper for deg,- du finner herlige dråper overalt... likte forresten veldig godt de glassbærene i innlegget under,- en slik kunne jeg virkelig tenke meg!
SvarSlettFin helg til deg:)
Ja det er vel som jeg pleier å si, en følgeskade av det å bo I Bergen?! Jeg har ikke kjøpt den I Bergen men om du tar kontakt med et lokalt hagesenter så kan det nok hende at de bestiller den inn for deg? Hesthaugen Hagesenter har tilbudt seg å ta spesialbestillinger for meg. Jeg har ikke skjekket om det er frø I bærene, kanskje en ide? God helg til deg også!
SlettVakre (og skremmende) bilder du byr på. Du er helt utrolig med kameraet! Morsomt å se:)
SvarSlettTusen takk og takk det same! De bildene dine av revebkeller var utrolig lekre!
SlettNydelige dråpebilder som alltid!
SvarSlettGod søndag :)
Takk Marit og takk det same!
SlettFantastisk igjen..fra deg:)
SvarSlettHyggelig at du vil være med på giveaway:)
Og du lurte på om frøene til misteltein....bærene fester seg til stammen på på treet og vokser derfra,så et bær kan en jo bare kline på en aktuell stamme og se om det vil gro:)
Ja det hadde jo vært perfekt å vinne en sånn bukett! Først litt kissing og så ut å "så" bærene :-D
SlettOg i dag våknet vi opp til snø. Det blir jo litt lysere med snøen, så får vi se hvor lenge den blir liggende denne gangen. Til tirsdag?
SvarSlettJa det varte jo ikke lenge. Jeg har akkurat kommet hjem etter en tur over fjellet med tog, og det var lite snø hele veien..
SlettSom altid er jeg fuld af beundring over dine smukke fotos - de er virkelig fantastiske.
SvarSlettDejlig dag fra Katinka.
Og klik lige forbi min blog, for der venter dig en dejlig overraskelse i dag:0)......så siger jeg ikke mere, men hvisker et "tillykke":0)
Så utrolig hyggelig! Jeg er på reise akkurat nå men sender deg en epost når jeg er tilbake :-) Tusen takk!
SlettIngenting som tyder på at mørket forringer bildene fra deg Ranten!!!:) Lekkert. Det siste bildet ble jeg nysgjerrig på. Ligner litt på en hjerne...om jeg tør si det:) Ha fine dager.
SvarSlettJeg må bare innrømme at den "hjernen" vokste I et halvtomt glass med tomatpure B-) Gode dager til deg også!
Slett