Gubben, katten og parabolen.
Et
øyeblikksbilde fra Rantenhagen. Alle tre er faste innslag i hagen, noen til
nytte og andre til hygge, og alle gode ting er tre?!
Enda ett
sikkert vårtegn har dukket opp! Store dorske fluer som koser seg i vakre
Hamamelis blomster. Kan vi snakke om skjønnheten og udyret? Sannsynligvis..
Det våres i
Guds Frie også, og Corylus avellana alias helt vanlig norsk hassel, blomstrer
også nå. Vakre gulgrønne rakler på bar kvist. Det trenger ikke være eksklusivt
for å være vakkert?!
Vakkert er
det i hagen, når nattens regn perlelegger hagens vårtegn og lager magisk
stemning i Rantenhagen. Grøsselig lekkert?!
Eranthis
hyemalis Schwefelglanz
Galanthus/
snøklokke
Vi
løfter blikket og skuer ut over Rantenhavet. Der duver Krig og Fred, sistnevnte
fritt symbolisert med en fiskeskøyte, langsomt forbi. Pussig nok i samme
retning?
Neida, vi
skal ikke rote oss opp i endeløse, for ikke å snakke om ørkesløse, funderinger
om liv og død..
For egentlig
så ville vi bare ønske dere alle en veldig flott helg!












Nydelig!
SvarSlettGod helg :)
Takk og god helg til deg også Marit!
SlettLovely series of photos ~ First one is rather intriguing ~
SvarSlettHappy Weekend to you ~ ^_^
Thank you Carol! Happy Sunday!
SlettSå flott vårstemning hos deg!! Fint å se at hagen har våknet til liv! Ha en veldig flott helg dere også :)
SvarSlettJa da er i snart i mål med en flott helg?! Fin søndag til deg!
SlettTakk for at du deler vårteikna.
SvarSlettDei store flugene er kanskje beste provet på at våren er like rundt hjørnet ?
Gpd helg.
Takk for blåbærkommentaren :)
SlettDagleg inntak av blåbær forlenger livet seiest det,
så kanskje eg bør bli blåbærbonde ja ;) ;)
Fluene er et sikkert vårtegn :-)) Da begynner solen å varme på lune plasser i hagen :-)) Blåbær er tingen om man vil holde seg frisk ja ;-D Fin søndag!
SlettBeautiful photographs!
SvarSlettThank you Yogi!
SlettWow, I love your photos! The little flowers with dew are beautiful, as are the boats in the harbour!
SvarSlettThank you! There is no harbor but three fjords meet and form a large ocean area. Happy Sunday!
SlettDet våres mere og mere til deg. Må si jeg misunner deg hagehjelperen din, den ene. Den andre har jeg jo til hygge jeg også,)
SvarSlettFlotte bilder! Riktig god helg til deg og dine:-)
Ja vi er nå inne i en ny kald periode men jeg tror ikke det stopper våren :-)) Det går kansje litt langsommere men nå har vi i alle fall sol! Den ene hagehjelperen er super på å bygge og anlegge bed og trapper, neida det er ikke katten eller parabolen ;-D Fin søndag!
SlettIt looks like spring already! So lovely.
SvarSlettThank you ladyfi!
SlettSom alltid, vakre bilder ! Fint at du også tok med de faste innslagene i hage :-)
SvarSlettSom tidligere sagt, Hamamelis må vi bare ha...
I dag laver snøen ned igjen her, så vi får fortsatt bare vente på våren.
Ha en fin helg.
Ja det hender de er med på bildet de også :-)) Alle bare må ha hamamelis! Den snøen kan dere bare beholde! Vi klarer oss i grunnen uten fremover ;-D Fin søndag!
SlettHei fru Ranten
SvarSlettDag for dag går vi mod vår - det er vist ikke første gang at du klart har overhalet mig:)
Ha en dejlig aften
Hei Karsten! Men du har jo crocus! Den kan jeg ikke slå! men jeg ser på tidligere år så skal de første komme i blomst innen en uke eller to :-)) Ha en deilig søndag!
SlettTrevlig helg till dig också. Trollhasseln blommar här också men några flugor har jag ännu inte sett. Väldigt fina bilder, som alltid.
SvarSlettBirgitta
Tusen takk Biritta og ha en flott søndag!
SlettStilig. Har forresten prøvd eranthis to ganger her uten å få det til.
SvarSlettGod helg, hilsen Ingeborg
Jeg har litt problemer med å få til Eranthis her også, og jeg må gjerne fylle på med jevne mellomrom. Disse markene dekket i gul kan jeg bare drømme om ;-D Men jeg nyter jo de få jeg har tl gangs :-)) Fin søndag!
SlettBlir så imponert over alle detaljene du får så krystallklare! Elsker de dråpetunge macrobildene dine!
SvarSlettGod helg til dere på Ranten :)
Hei Monica! Takk for gode ord :-)) Super søndag til deg!
SlettYour photos are fabulous!
SvarSlettThank you joo!
SlettBeautiful pictures! I love the ones with the dewdrops.
SvarSlettThank you sweetbay!
SlettHerlige bilete og flotte refleksjonar!
SvarSlettGod helg :-)
Og en super søndag til deg! Du som var så heldig å besøke Bergen i strålende solskinn!
SlettHver eneste vårvinter tenker jeg at jeg må skaffe en Hamamelis - lurer på om 2016 skal bli året da jeg endelig får ut fingeren? Tenk at dere har snøklokker allerede, så koselig!
SvarSlettGod helg!
Hei Nora! Tenk hvr flott det hadde vært med noen syke gule og oransje hamamelis i den flotte hagen din?! Fin søndag!
SlettAh, vårstemning!
SvarSlettJa det er deilig :-)) Fin søndag!
SlettSe der spretter vårtegnene frem i Rantenhagen. Jeg må brette om mitt tantebarn som fortsatt elsker Otto boken jeg vant hos deg for en del år tilbake. Han vokser ikke fra den. Hver gang han overnatter her, så må boken ligge klar på nattbordet. Jeg må lese den TO ganger før han lukker øynene på kvelden og det første han kaster seg over om morgenen er Otto:):) Takk! Jannicke
SvarSlettPopper opp som de pleier på denne tiden av året! Veldig koselig å høre at Lille Otto fremdeles er populær :-)) Det har nok lillesøster, som har skrevet boken, også satt pris på å lese ;-D Fin søndag!
SlettFina bilder på vintergäcken prydd med vattendroppar! Ha en skön dag!
SvarSlettTakk Gunilla og fin søndag til deg!
Slett